Поради

Про молочні продукти

Наталія Нечас

Нутриціолог-тренер

Вітаю!


Тема сьогоднішнього посту – молочні продукти. Пишу і відчуваю, як подумки мене проклинають ті, хто вороже ставиться до цих продуктів. Типу «молочка – зло», від неї целюліт, акне, набряки, слиз, вона вимиває кальцій і т.д., навіть не буду далі продовжувати цей жахливий список. Навпаки, хочу вас заспокоїти та надати можливість нарешті сформувати чітке відношення до цієї групи продуктів.

Фон

Молочка, як і будь-які інші продукти, має свій біохімічний склад, мікро- та макронутрієнти. До цієї групи відносять: молоко, сметана, ряжанка, кефір, йогурт, твердий та м’який сири. Все, окрім сиру (твердий та м’який), має незначну кількість макронутрієнтів. А от сири витримані, типу пармезан, мають багато кальцію, фосфору, білку і мало жиру, і чим витриманіший сир, тим менше лактози він містить.

Про молочку

Зверніть увагу, що вершки, вершкове масло і морозиво в цю категорію не відносять. Канадські, Британські асоціації та ВОЗ рекомендують вживати молочні продукти в певній кількості та контролювати відсоток жирності (НЕ ЗНЕЖИРЕНІ). Детально з цими рекомендаціями можна ознайомитися на їх сайтах, ця інформація є доступною для всіх.

 
Молочні продукти містять лактозу (дисахарид, розщеплюється до глюкози та галактози). Вона відноситься до природніх, а не до доданих цукрів, кількість яких ми контролюємо. Тому молочні продукти обмежувати через цукор не варто. А от на кількість лактози треба звернути увагу лише в тому випадку, коли у вас діагностовано лактозну непереносимість. Частіше за все, в такому випадку, можна залишити в своєму раціоні: йогурт, кефір, твердий та м’який сир.

Целюліт, набряки, акне від молочки — міф

Целюліт, набряки, акне від молочки – міф. Обвинувачувати один продукт в цьому – це поверхневий вердикт. Тільки комплексна оцінка вашого повсякденного життя: сон, адекватне, збалансоване харчування по КБЖУ (кількість білків, жирів та вуглеводів), фізична активність, наявність стресу – допоможе вирішити ці проблеми.

 

Слиз – це продукт секреції клітин, природній захисний бар’єр (захищає епітеліальні клітини легень, шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, зору та слуху), допомагає боротися з вірусами та бактеріями, кількість слизу повинна бути в нормі. Після того, як ви вип’єте молока або інші молочні продукти, слиз і слина в горлі дещо густішають і стають білими на деякий час. Так ось, саме це явище прихильники теорії про “шкідливу молочку”, і трактують як вироблення слизу. При цьому, кількість і якість слизу не змінюється. 


Молоко не вимиває кальцій, а навпаки знижує ризики остеопорозу. В молочних продуктах, окрім кальцію є ще білок та фосфор, необхідний для підтримання здоров’я кісток.
Таким чином, звинувачувати молочні продукти у всіх гріхах не має сенсу. Це така сама їжа, яка має свою калорійність, свою кількість нутрієнтів, вітамінів, мінералів, і як і будь-який інший продукт в надмірній кількості, буде негативно впливати на ваше здоров’я.


«Склад різноманітного, збалансованого та здорового харчування залежить від індивідуальних особливостей (таких як вік, стать, спосіб життя та ступінь фізичної активності), культурного контексту, наявних місцевих продуктів та звичаїв у галузі харчування. Проте основні засади здорового харчування залишаються однаковими». (переклала з сайту ВОЗ).

 

З повагою, ваш нутриціолог-тренер Наталія Нечас

Кулінарний блог — оздоблення
Кулінарний блог — оздоблення
Вітаю! Мене звати Світлана.

Вітаю!

Мене звати Світлана. Я кондитер, фуд-блогер, фотограф та фуд-стиліст.

Мій Блог про смачну їжу, десерти, домашню випічку, фото, естетику та людей.

Якщо бажаєте поспілкуватись, або маєте пропозицію щодо співпраці, пишіть на адресу pr@klymovska.com, або в Instagram.

Майстер класи з кулінарії

Майстер класи

В моєму блозі ви знайдете майстер-класи, які будуть цікаві як початківцям, так і професіоналам.

 

Я практикуючий кондитер і навчу вас вдома готувати смачні та вишукані кондитерські вироби.

Переглянути рецепти

Рецепти

Перегляньте всі наші рецепти. Навіть не маючи досвіду, ви зможете приготувати щось смачненьке.

Інші статті з розділу Поради нутриціолога