Українська кухня

Кулінарний блог — оздоблення

Національна кухня будь-якого народу є відображенням його ідентичності та неповторності, як і такі базові ознаки як мова та культура. Традиційна кухня українського народу пройшла багатовіковий шлях становлення, увібравши в себе смаки історичних епох, уподобання соціальних груп та колорит окремих регіонів.

 

Формування традиційної кухні, як і українського народу почалося близько півтори тисячі років тому і попри буремні часи монголо-татарського іга, експансії литовсько-польських, угорських, російських феодалів українська кухня як і культура не втратили своєї самобутності. 

Навпаки, національна кухня українців зі смаком витонченого гурмана відбирала та впроваджувала з національних кухонь інших народів нові техніки обробітку та вживання продуктів, нові смакові поєднання, використання спецій та «заморських» приправ. Саме тому в традиційному українському меню вгадуються строкаті смаки татарської, німецької, угорської, турецької, польської і навіть високої французької кухні. Чого тільки варте різноманіття назв страв та напоїв традиційної кухні: борщ, капусняк, голубці, пампушки, вареники, галушки, крученики, завиванці, печеня, гречаники, пироги, каші, деруни, зрази, банош, квас, узвар, медовуха, варенуха тощо.

Вплив на формування української кухні

Важливим фактором впливу на формування української кухні стали і сприятливі природні та кліматичні умови України, що і до нині вражає різноманіттям місцевих продуктів. Коли до середини ХІХ ст. український народ отримав можливість консолідації в межах однієї держави, були сформовані і основні риси традиційних загальноукраїнських страв. 

 

Поряд із загальновживаними виділилися і продукти локального характеру, які і сьогодні домінують у стравах того чи іншого регіону. Так, наприклад, карпатська кухня рясніє стравами із грибів та лісових ягід, що створюють місцевий колорит і є родзинкою краю. 

Слобожанщина славиться популярними стравами із використанням дичини. Традиції введення до харчового раціону риби та морепродуктів є гостро брендом приморських областей України.

 

Сьогодні українська кухня взявши свій початок від простих у приготуванні сільських страв впевнено крокує у бік мультикультурного визнання, вражаючи серця іноземців колоритним поєднанням смаків минулого із використанням ф’южн формату, тим самим розширюючи мені світового сприйняття національної кухні України.

Пошук по кулінарному блогу
Пошук
Великодній кекс та паска-крафін

Відео-рецепти до Великодня

Нові майстер-класи до Великодня